Nexans

Enerji sektöründeki gelişmeleri yakından takip eden Nexans, altyapı, endüstri, inşaat ve yerel ağ (LAN) alanlarında küresel bir oyuncudur. Dünya kablo pazarında lider konumda olan Nexans, kablo ve kablo sistemlerinde sunduğu geniş ürün çeşitliliği ile verimliliği, iş performansını, güvenliği ve hayat kalitesini arttırır, uzun süreli ağ güvenilirliği sağlar.

40 ülkede endüstriyel varlığı, dünya çapında ticari faaliyetleri, 23.700 çalışanı ve 2010 yılında 6 milyar euroya ulaşan satışlarıyla Nexans, kablo endütrisinde dünya lideri konumundadır.

Nexans, enerji iletimi ve dağıtımı için tüm kablo ve kablo sistemlerini temin eder. Çevre dostu, kapasiteyi arttıran ve kaybı en aza indiren en yeni teknolojiye sahiptir. Demiryolları için güvenliği ve etkinliği sağlamak amacıyla demiryolu ortamına uygun hale getirilmiş ürünler sunar. Telekom ve cep telefonu operatörlerinin çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için, sermaye harcamalarını ve işletme maliyetlerini düşürmeye yönelik özel çözümler önerir. Dünyanın en işlek havalimanlarıdaki enerji ve iletişim ağları, terminaller, bagaj taşıma sistemleri, pist ışıkları, kontrol kuleleri için kablo ve kablo sistemleri sunar.