Pamukkale

Ülkemizin önde gelen kablo üreticilerinden olan şirketimizin kökleri 1952 yılına dayanır. Köklü geçmişi ve sahip olduğu ileri teknolojiyle Pamukkale Kablo, kalitenin yanı sıra geniş bir ürün yelpazesi de sunmaktadır: Harmonize kablolar, tesisat kabloları, PVC yalıtkanlı enerji kabloları, XLPE yalıtkanlı(alçak, orta, yüksek gerilim) enerji kabloları ve sipariş doğrultusunda tasarlanan özel kablolarıyla geniş müşteri taleplerine cevap verebilecek üretim kapasitesi bulunmaktadır.

Pamukkale Kablo, Denizli-İzmir Asfaltı 8.km üzerinde 60.000 m² açık alan içerisinde A ve B blok olarak 33.000 m² kapalı alana sahiptir.

25 Ocak 1999’dan itibaren 3.6/6 kV’dan 154 kV’a kadar orta ve yüksek gerilim enerji kabloları da CDCC (Vulkanizasyon soğutma basınçlı azot gazı altında) teknolojisi kullanılarak üretilmeye başlanmıştır. Bilgisayar denetiminde ve kapalı devre TV sistemi ile kontrol altında tutulan XLPE hattı, Pamukkale Kablo’nun bilgi ve tecrübesi ile kullandığı son teknolojilerle mamülün güvenirliliği sağlanmaktadır. Pamukkale Kablo’nun bünyesinde yer alan CDCC hattı dünyadaki en son teknolojiyi kapsamaktadır. Firma modern üretim tesisleri, teknolojik gelişmelere açık yapısı, ISO 9000 kalite güvencesi ve dünya standartlarını test edebilecek laboratuarıyla, ürün ve hizmetlerinde uluslararası bir kalite düzeyine ulaşmıştır. Bunun sonucu olarak da üretime başladığı tarihten itibaren günümüze kadar yurt içinde sayılı kuruluşlar arasında yer almaktadır.

Pamukkale Kablo, yıllık 20.000 ton bakır işleme kapasitesine sahiptir. Üretimde kullandığı PVC malzemesini de kendi tesislerinde, yıllarca deneyimden geçmiş formüllerle üreterek, farklı müşteri taleplerine uyabilmekte ve standartların öngördüğü koşulların üzerinde bir kaliteyi sağlayabilmektedir.

Ekim 1995’den bu yana TS-EN-ISO 9000 kalite güvence sistemi çerçevesinde “Kalite ve Verimlilik ilkesini en üst düzeyde gerçekleştirmek amacındadır. Yüksek kalite ve ürün ekonomisi gibi amaçların gerçekleştirilmesi ürünlerimize olan talebin artışını sağlamaktadır.